درباره آرانیک

از آغاز پیدایش زندگی شهرنشینی در بین انسان­ها نیاز به وسایل و ابزارآلات برای گذران زندگی همواره محسوس بوده است. بشر برای رفع نیازهای اولیه دست به ساخت اشیایی از این دست زد که شروعی بود برای آن­چه بعدها صنایع دستی ­اش نامیدند. روشن است که هدف این انسان­ها آفرینش هنری نبوده بلکه امرار معاش و ضرورت ­های حیات روزمره آن­ ها را وادار به ساخت چنین اشیایی کرده بود. اما بدعتی که این مردم در شناسایی مواد پیرامون خود و چگونگی به ­کارگیری آن ­ها در خلق اشیاء کاربردی و ابزارآلات به ­کار بسته ­اند، همواره بر ارزش کارشان افزوده ­است.

با گسترش جوامع بشری، چنین دست ­ساخته ­هایی دیگر جوابگوی نیاز انسان­ ها نبـود. رفته رفته با ورود ماشین ­هایی که کار ساخت و تولید اشیاء را با سرعت و به کثرت انجام می­ دادند، دسـت ­ساخته ­ها ازحیطه ­ی کاربرد به حیطه ­ی تزئین وارد شدند.با این حال امروزه با گسترش زندگی ماشینی، صنایع دستی می­تواند خلاء ناشی از نیاز انسان­ ها به آنچه که توسط دست خلق شده، زیباست و ریشه در سنت­ ها دارد را برآورده سازد و این­گونه است که نیاز به حضور صنایع دستی به­ وضوح در زندگی مردم احساس می ­شود. اما با توجه به کاهش سطح تولید و دشواری فرایند تامین، امکان دسترسی مردم به انواع اصیل این دست‌ ساخته ­ها با قیمتی مناسب آسان به ­نظر نمی رسد. از سوی دیگر عدم معرفی و عرضه مناسب این دست­ ساخته­ ها، موجب مهجور ماندن و به فراموشی سپرده شدن بسیاری از گونه ­های اصیل در گذر زمان خواهد شد. تلاش در حفظ و تداوم حیات این دست‌ ساخته­ ها در جامعه البته مطابق با نیاز روز، افزون بر احیا حس اصالت و ترویج فرهنگ آشتی با زمین، این میراث کهن را از محدود شدن به ویترین موزه­ها و یا تصاویری در کتب فرهنگی باز خواهد داشت.

گروه هنری و تخصصی آرانیک با شناخت از توانمندی­ ها و نقاط ضعف کنونی این صنعت سعی برآن داشته تا با تکیه بر دانش تخصصی پدیدآورندگان آن و بهره­ گیری از فنون تجارت الکترونیک، به معرفی جامع و توسعه مطلوب این صنعت همگام با نیاز روز و در بستر فضای مجازی بپردازد. برقراری یک زنجیره تامین کامل، پویا و پررونق در حیطه تولیدات صنایع دستی از اهداف نخست و والای این مجموعه بوده است. هدفی که تحقق آن در گرو شناسایی جامع تولیدکنندگان بومی، کارشناسی و معرفی اصولی دست ساخته­ های اصیل، آگاهی از نیاز و سلایق امروز جامعه و در نهایت عرضه مطلوب در بستر فن ­آوری­ های نوین است. آرانیک در این مسیر همراه با معرفی و عرضه صنایع دستی مهجور و رو به فراموشی روستایی و عشایری، اقدام به عرضه جامع دست ­ساخته­ های هنرمندان شهری نیز داشته است تا بدین­گونه بنیانگذار اولین و جامع­ترین پایگاه تخصصی معرفی و فروش صنایع دستی اصیل ایرانی باشد.

سیاست کاری آرانیک

 

شماری از سیاست­ های کلان و برنامه­ های اقتصادی گروه تخصصی صنایع دستی آرانیک؛

 • معرفی اصولی تمامی گونه­ های صنایع دستی اصیل ایرانی در سطح داخلی و خارجی
 • شناسایی گونه­ های مهجور و رو به فراموشی خصوصا گونه­ های اصیل روستایی و تلاش در جهت حفظ و احیای آنان
 • عرضه و فروش صنایع دستی ایرانی با بهره­ گیری از تکنولوژی روز و در بستر تجارت الکترونیک
 • بهبود بخشی به شیوه ­های رایج تولید صنایع دستی و ایجاد همخوانی و تناسب با سلیقه و نیاز روز
 • رواج فرهنگ استفاده از صنایع دستی اصیل ایرانی به صورت کاربردی و تزئینی در خانه­ های ایرانی به جای کالاهای نامرغوب عمدتا چینی
 • تلاش در حفظ محیط زیست و زمین پاک، با ترویج فرهنگ استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست                                                                                                                                             

  چرا آرانیک؟

   

  محیط جذاب و کاربرپسند

  جستجوی متنوع؛  بر اساس نام، محدوده قیمت و رنگ کالا

  دسته بندی موضوعی، استانی و کاربردی

  ارائه  شناسنامه محصول؛ بر روی تارنما و همراه محصول

  تصاویر با کیفیت دوبعدی و سه بعدی محصولات با قابلیت زوم

  ویدئوهای معرفی محصولات

  توضیحات تکمیلی در خصوص اصالت و تکنیک تولید محصولات

  ثبت سفارشات

  ارسال هدایای مناسبتی کاربران

  پرتال هنرمندان

  کیفیت و قیمت کارشناسی شده

  ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان

  بسته بندی مناسب و زیبا

  ارسال به تمام نقاط کشور

  امکان پرداخت آنلاین و یا در محل پس از دریافت محصول

  احترام به زمین و محیط زیست

  فعال برتر تجارت الکترونیک صنایع دستی در سال 93

  دسترسی دو زبانه؛ فارسی و انگلیسی

   

>