ورود به سایت

CAPTCHA code

فراموشی رمز عبور
پایگاه تخصصی معرفی و فروش صنایع دستی ایران
درباره آرانیک

از آغاز پيدايش زندگي شهرنشيني در بين انسان­ها نياز به وسايل و ابزارآلات براي گذران زندگي همواره محسوس بوده است. بشر براي رفع نيازهاي اوليه دست به ساخت اشيايي از اين دست زد كه شروعي بود براي آن­چه بعدها صنايع دستي ­اش ناميدند. روشن است كه هدف اين انسان­ها آفرينش هنري نبوده بلكه امرار معاش و ضرورت ­هاي حيات روزمره آن­ ها را وادار به ساخت چنين اشيايي كرده بود. اما بدعتي كه اين مردم در شناسايي مواد پيرامون خود و چگونگي به ­كارگيري آن ­ها در خلق اشياء كاربردي و ابزارآلات به ­كار بسته ­اند، همواره بر ارزش كارشان افزوده ­است.

با گسترش جوامع بشري، چنين دست ­ساخته ­هايي ديگر جوابگوي نياز انسان­ ها نبـود. رفته رفته با ورود ماشين ­هايي كه كار ساخت و توليد اشياء را با سرعت و به كثرت انجام مي­ دادند، دسـت ­ساخته ­ها ازحيطه ­ي كاربرد به حيطه ­ي تزئين وارد شدند.با این حال امروزه با گسترش زندگي ماشيني، صنايع دستي مي­تواند خلاء ناشي از نياز انسان­ ها به آنچه كه توسط دست خلق شده، زيباست و ريشه در سنت­ ها دارد را برآورده سازد و اين­گونه است كه نياز به حضور صنايع دستي به­ وضوح در زندگي مردم احساس مي ­شود. اما با توجه به كاهش سطح توليد و دشواري فرايند تامین، امكان دسترسي مردم به انواع اصيل اين دست‌ ساخته ­ها با قيمتي مناسب آسان به ­نظر نمي رسد. از سوی دیگر عدم معرفی و عرضه مناسب این دست­ ساخته­ ها، موجب مهجور ماندن و به فراموشی سپرده شدن بسیاری از گونه ­های اصیل در گذر زمان خواهد شد. تلاش در حفظ و تداوم حیات این دست‌ ساخته­ ها در جامعه البته مطابق با نیاز روز، افزون بر احیا حس اصالت و ترویج فرهنگ آشتی با زمین، این میراث کهن را از محدود شدن به ویترین موزه­ها و یا تصاویری در کتب فرهنگی باز خواهد داشت.

گروه هنری و تخصصی آرانیک با شناخت از توانمندی­ ها و نقاط ضعف کنونی این صنعت سعی برآن داشته تا با تکیه بر دانش تخصصی پدیدآورندگان آن و بهره­ گیری از فنون تجارت الکترونیک، به معرفی جامع و توسعه مطلوب این صنعت همگام با نیاز روز و در بستر فضای مجازی بپردازد. برقراری یک زنجیره تامین کامل، پویا و پررونق در حیطه تولیدات صنایع دستی از اهداف نخست و والای این مجموعه بوده است. هدفی که تحقق آن در گرو شناسایی جامع تولیدکنندگان بومی، کارشناسی و معرفی اصولی دست ساخته­ های اصیل، آگاهی از نیاز و سلایق امروز جامعه و در نهایت عرضه مطلوب در بستر فن ­آوری­ های نوین است. آرانیک در این مسیر همراه با معرفی و عرضه صنایع دستی مهجور و رو به فراموشی روستایی و عشایری، اقدام به عرضه جامع دست ­ساخته­ های هنرمندان شهری نیز داشته است تا بدین­گونه بنیانگذار اولین و جامع­ترین پایگاه تخصصی معرفی و فروش صنایع دستی اصیل ایرانی باشد.

سیاست کاری آرانیک

شماری از سیاست­ های کلان و برنامه­ های اقتصادی گروه تخصصی صنایع دستی آرانیک؛

  • معرفی اصولی تمامی گونه­ های صنایع دستی اصیل ایرانی در سطح داخلی و خارجی
  • شناسایی گونه­ های مهجور و رو به فراموشی خصوصا گونه­ های اصیل روستایی و تلاش در جهت حفظ و احیای آنان
  • عرضه و فروش صنایع دستی ایرانی با بهره­ گیری از تکنولوژی روز و در بستر تجارت الکترونیک
  • بهبود بخشی به شیوه ­های رایج تولید صنایع دستی و ایجاد همخوانی و تناسب با سلیقه و نیاز روز
  • رواج فرهنگ استفاده از صنایع دستی اصیل ایرانی به صورت کاربردی و تزئینی در خانه­ های ایرانی به جای کالاهای نامرغوب عمدتا چینی
  • تلاش در حفظ محیط زیست و زمین پاک، با ترویج فرهنگ استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست

چرا آرانیک؟

محیط جذاب و کاربرپسند

جستجوی متنوع؛  بر اساس نام، محدوده قیمت و رنگ کالا

دسته بندی موضوعی، استانی و کاربردی

ارائه  شناسنامه محصول؛ بر روی تارنما و همراه محصول

تصاویر با کیفیت دوبعدی و سه بعدی محصولات با قابلیت زوم

ویدئوهای معرفی محصولات

توضیحات تکمیلی در خصوص اصالت و تکنیک تولید محصولات

ثبت سفارشات

ارسال هدایای مناسبتی کاربران

پرتال هنرمندان

کیفیت و قیمت کارشناسی شده

ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان

بسته بندی مناسب و زیبا

ارسال به تمام نقاط کشور

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

امکان پرداخت آنلاین و یا در محل پس از دریافت محصول

احترام به زمین و محیط زیست

فعال برتر تجارت الکترونیک صنایع دستی در سال 93

دسترسی دو زبانه؛ فارسی و انگلیسی